| ℬaby a întrebat:

Este normal ca la 12, aproape 13 ani sa-mi cada o masea? Precizez cu nu stiu daca este sau nu de lapte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| FlorinABC a răspuns:

Da cum sa nu. Ei incep sa cada chiar si de la varste mai fragede.

| Danutza27 a răspuns:

Ma tu chiar nu ai priceput o masea adevarata are radacinile ca pomul si trage dentistul de ea ca de ciinele mort o masea de lapte e vai steaua ei si cind ii vine rindul aproape cade singura, dar ce este sub demnitatea ta sa te duci la doctor sa nu ai si alte probleme dentare.vezi sa foloseasca instrumentar foarte bine sterilizat ca te alegi cu o hepatita C urgent. daca e de lapte o lasi in pace pina o scoti singur ca daca se misca in veselie nu ai leac pentru ea.o sa cada singura sau cind o sa o impinga de la spate aia adevarata

| Iulia_8107 a răspuns:

Nu stiu daca e chiar normal, dar daca nu zici daca e de lapte sau nu, nu stiu ce sa zic...

| hometown22 a răspuns:

Daca maseaua a fost de lapte, nu e nici o problema. daca nu a fost de lapte este o problema destul de serioasa care necesita un consult stomatologic. poti sa mai astepti o perioada sa vezi daca erupe maseaua definitiva. daca vrei sa te asiguri de problema poti sa mergi la un stomatolog care cel mai probabil o sa iti ceara sa faci o radiografie si asa o sa afli exact.baftahappy