| ariona a întrebat:

Este normal sa folosesc 20 de tampoane la o menstruatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este sub medie. Tinand cont ca trebuie sa te schimbi cam de 5 ori pe zi, inseamna ca de la prima la ultima picatura menstra ta tine maxim 4 zile. Eu am o menstra de 7 zile, cu flux abundent in primele doua zile si folosesc in medie 45-50 de absorbante la o menstra.

| EmiiLoveYou a răspuns:

Pai de cate ori iti schimbi tamponul?
Si cate zile iti tine menstruatia?
Depinde de astea pentru a afla daca este normal.

| MoNyKa66 a răspuns:

Eu inca nu folosesc tampoane dar stiu sigur ca e normal alte femei folosesc 50-60 de tampoane la o menstrutie.Deci e normal sa nu te sperii laughing

| RedHots a răspuns:

Si eu am cam aceeasi problema ca tine, dar de cateva luni iau in fiecare dimineata in perioada menstruatiei o pastila din aceea care se dizolva in apa de calciu si chiar ajuta. Nu te astepta la schimbari miraculoase, dar chiar si asa se vede o schimbare. Sper sa te ajute.

| gaby_6466 a răspuns:

Draga depinde de corp si depinde de vreme de exemplu o luna ai mai putine zile dar mai mult ciclu si o luna ai mai multe zile dar mai putin ciclu si depinde si de efortul care il faci dar e normal