| 愛日本 a întrebat:

Este normal sa ma doara spatele cand alerg? Nu tot timpul, doar dupa cateva ture de teren si nu in timp ce alerg, dupa ce ma opresc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este normal să te vadă un medic, efortul susținut se pare că îți crează probleme.
Sănătate!
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Probabil ai coloana deformata. Du-te macar la medicul de familie pentru un consult. Acesta va stabili daca trebuie sa mergi sau nu la un ortoped.

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Da,Du-te la medic, amfost si eu la vreo 3, tot cu problema asta.Au zis ca nu e nimic grav.Mi-au dat niste pastile si gata. Efectele au fost cum ma asteptam, egale cu 0+ca unul din medici mi-a zis ca am spondiloza cervicala, altul mi-a zis ca am coloana presata in partea lombara, dar pe minemadoare de crap inpartea toracica.In concluzie cum am fost la medici, tot asa m-am intors, doar caputin mai sarac. Poate medicii din localitatea ta sunt mai priceputi, sper.Numai bine!