| TwiXXXie a întrebat:

Salut, cam de vreo saptamana ma duc la stadion in fiecare zi sa alerg pentru ca vreau sa slabesc, am inceput sambata 11 mai iar pe data de 16 si 17 mai nu am mai alergat ca am avut ceva treaba. Cand m-am dus din nou sambata asta care a trecut in timp ce alergam a inceput sa ma doara genunchii, mai ales cel stang...M-a durut asa de tare incat nu am putut sa dau decat 2 ture de stadion, inainte dadeam 6-7; iar de atunci tot ma doare. Ce sa fac, sa ma opresc din alergat sau? Mentionez ca am 17 ani iar pana sa incep sa alerg nu faceam sport aproape deloc, decat la scoala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Totul se face cu masura si bine documentat. Pentru a da cateva kilograme jos, nu trebuie sa alergi pana la extenuare si trebuie sa ai mare grija si la ceea ce mananci si cat mananci. Bafta multa!

| DeeaDeiutza15 a răspuns:

Cam cate kg ai? Cred ca e din cauza lor sau poate pentru ca nu ai mai alergat de atunci

| TwiXXXie explică (pentru DeeaDeiutza15):

78kg si 1.70 m inaltime, joi si vineri nu am mai alergat dar de atunci am inceput sa alerg din nou

| DeeaDeiutza15 a răspuns (pentru TwiXXXie):

Cred ca genunchii te dor din cauza ca nu ai mai alergat