| Forever208 a întrebat:

Cand alerg incepe sa ma doara piciorul stang( mai ales partea de jos a piciorului), continua sa ma doara si cand ma opresc, chiar si cateva zile. Care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| futuredoctor a răspuns:

Pot fi n cauze. E posibil sa fie din cauza adidasilor folositi (eu am patit asta), poate sa fie din cauza unor intinderi ale ligamentelor, a unor defecte de mers/alergat etc.

Ca fapt divers, cand au inceput sa apara durerile? Cumva dupa ce ai inceput sa porti o anume perechi de adidasi? Te dor oasele, muschii? Cati ani ai? Te-ai lovit vreodata in zona, eventual a fost vreodata intreg piciorul in ghips?

| Forever208 explică (pentru futuredoctor):

Durerile au aparut dupa vreo 2 zile dupa ce am inceput.
Port doar o pereche de adidasi, care mi se par confortabili, dar ar putea fi si de la asta.
Ma dor muschii.
Nu m-am lovit in zona aia niciodata.
Am 17 ani.

| futuredoctor a răspuns (pentru Forever208):

Dar e durere acuta sau e doar o senzatie de pompare puternica din care deriva durere?

| Forever208 explică (pentru futuredoctor):

Durere acuta.