| Cosminnn987 a întrebat:

Este normal sa se umfle o vena pe testicul când stau in picioare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu e normal, ar trebui sa te vada un medic urolog, cine stie din ce cauza o fi, de cit timp ai aceasta problema.

| Cosminnn987 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Această problema o am de aproximativ un an.In urma cu un an am inceput să îmi palpez testiculele și neștiind cum sa le palpez eu le strângeam și așa am strâns doar testiculul drept.Lam strâns și am aceasta vena care apare când stau in picioare.Nu mă doare absolut nimic.Eu cred că este cumva blocată vena din cauza că am strâns testiculul atunci.Cum sa fac Sa o desfund?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cosminnn987):

Medicul poate face acest lucru, mergi la el si vei vedea el ce recomandă

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cosminnn987):

Eu nu am spus ca ai varicocel, nu stiu de ce imi trimiti mesaj privat sa ma acuzi de ceva ce nu am zis, altcineva a zis de varicocel, eu doar ti am zis sa mergi la medic daca vrei, daca nu alta solutie nu este.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ca eu ca tu ca tu ca el, ca CARE din noi e mai mare
ca eu ca tu ca tu ca el, ca CARE din noi e mai greu
CA CARE, CA CARE, CA CARE din noi e mai mare
CA CARE, CA CARE, CA CARE din noi e mai greu
(melodia e corul vanatorilor)
pardon, care din noi are varicocel, sau vena cum ai dat-o acum!

inteleg, acum eviti cuvantul varicocel, poate, poate, POATE, NUUUUU ne prindem tongue

| Cosminnn987 explică (pentru Zuzu1991):

Domnule nu am vene că un sac cu viermi de aceea cred că nu am varicocel.In plus vena nu e pe testiculul stâng ci e pe testiculul drept. Dumneavoastra aveți o asemenea vena pe testiculul drept? Daca ar fi vena aceasta înfundată din cauza unei lovituri la testicul cum pot sa o desfund?

| Cosminnn987 explică (pentru Zuzu1991):

Vena e chiar pe testicul.Se mișcă puțin.Cred că e pe tunica vaginala(acea piele care acoperă testiculul) este normala?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Cosminnn987):

Sigur, deci nu esti tu ala care a pus 99 de intrebari despre varicocel de pe 5 conturi diferite
imi cer scuze, deci ai o vena pe vagin (care nu are un necesar EXTREM cum are penisul de sange, altfel nu devine erect... penisul, nu vaginul)

nu poti sa fii "putin" MAI PUTIN, mai transparent, cu varicocelul tau cu tot?!?

si, hai sa tragem linie: eu sunt beat... TU CE SCUZA AI?!? rolling on the floor

| Cosminnn987 explică (pentru Zuzu1991):

Eu aș spune sa te culci dacă ești beat.Eu am spus că am acea vena pe testicul nu pe vagin.Dar daca stai prost cu cititul nu am ce să îți fac.

| Zuzu1991 a răspuns:

Felicitocurili mele personale, ai reustit sa pui o alta intrebare despre varicocel si cineva ca "CristiDinBucuresti" (care e un IMBECIL, si care ma ignora ca i-am aratat ca E IMBECIL) sa puna botul si sa creada ca e pe bune, si nu ca ai pus deja 34256462454257 de intrebari inainte despre varicocel