| Anomim2025 a întrebat:

Este o cunoștință care spune că are probleme de sănătate încât are momente când îi vine rău și trebuie scheme salvarea în orice moment. A pățit asta de când a avut o traumă în copilărie.

Ce boală este aceasta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Da,are probleme psihice. Trebuie să o vadă un psihiatru. Nu e ceva ce nu se poate rezolva. Bineinteles ca are nevoie si de psihoterapie.

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Probleme de sanatate de natura psihică poate.
Este anxioasa. Ar trebui să o vadă un psihiatru, nu sa cheme salvarea la orice spaimă pe care o are.

| Anomim2025 explică (pentru Donsavas):

Spune că îi vine rău pur și simplu la corp.

| Donsavas a răspuns (pentru Anomim2025):

Da,are probleme psihice. Trebuie să o vadă un psihiatru. Nu e ceva ce nu se poate rezolva. Bineinteles ca are nevoie si de psihoterapie.

| Sonia822 a răspuns:

Nu prea am inteles, insa daca ai vrut sa spui ca exagereaza fara sa realizeze, ca el ar crede că suferă de o boală pe care nu o are în realitate, inseamna ca e ipohondru. Ipohondrie se numeste boala si chiar e o boala, tine de psihic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil atac de panica