| Oleg20 a întrebat:

De unde vine salvarea?

11 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Cel mai bine e sa nu ne operam copii(cand au nevoie), doar o sa ne rugam lui Dumnezeu si o sa-l vedem murind.(sper ca ai inteles ce am vrut sa zic)

| PedoBarbie a răspuns:

De la spital.

| Lizzu a răspuns:

Care salvare? Salvare fata de ce?
Nu exista salvare pentru ca nu exista pacate asa cum le intelege si le percepe omul.

In marea de cosmos in care suntem aruncati, nu tine nimeni si nimic cont de "pacate" pentru a exista o salvare.

Ce pacate?

| iurii75 a răspuns:

Apocalipsa 7:10 Ei strigau cu glas tare, zicând: „Salvarea o datorăm Dumnezeului nostru, care stă pe tron, şi Mielului!"

| relian a răspuns (pentru iurii75):

Care sta pe tronul care? ala de la baie sau ce ai vrut sa spui? Iara mielul il maninci daca iti place carnea de oaie.Man esti cumva obsedat? Pai te salveaza cine si de ce? Daca ai probleme te salveaza tot oamenii daca o mai pot face.Dar nu cred ca e cazul tau, tu cred ca nu mai poti fi salvat nicicum.

| Kalla a răspuns:

Parerea mea este ca salvarea este in Dumnezeu.Dar fiecare isi gaseste salvarea si siguranta in propria credinta

| Maxim96 a răspuns:

De la Dumnezeu, El ne-a salvat de moartea vesnica prin Iisus Hristos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai multe tipuri de salvare. Acum depinde.

| BlackSulphur a răspuns:

De la spital.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

De la cel mai apropiat spital. Dar de regula ramane blocata in trafic.

| Oleg20 explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Mai bine să rămînă tractorul tău blocat decît salvarea. rolling on the floor