| thunder11 a întrebat:

Este ok sa iau pudra de proteine la 16 ani daca am deja un regim alimentar foarte sanatos si bogat in proteine dar vreau decat sa imi fac cate un shake proteic inainte de sala ca e mai usor de facut si cateodata poate nu am ingredientele necesare prin casa sa imi fac ceva de mancare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu e nicio problema daca iti faci un shake pe zi sau ocazional.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i ok.
mananca sanatos mancare bogata in vitamine, minerale si proteine, ca sa te dezvolti sanatos si armonios, ca asta este important la 16 ani, nu sa iei prafuri chimice care iti afectaeza sistemul hromonal.
Nici sala nu este recomandata la varsta asta, fiindca afecteaza dezvoltarea fizica a copilului, blocand hormonii de crestere.
Sala se poate face DUPA 20 de ani, cand cresterea ta copilului este incheiata.

| dullcat a răspuns:

E ok, dar sa nu devina obisnuita pana in punctul in care nu mai consumi mancare gatita.