| costinvlad490 a întrebat:

Este periculos să bei detergent de vase? Adică ca să sperii pe cineva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

Îți dau o idee mai buna de un prank:
Iei o sticla de spirt sanitar "Mona", o golești și o speli bine de tot. După asta iei o sticla de Aquarius blue, care are aceiași culoare și o torni în sticla de Mona.
Succes! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Yurisa a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Merge si gatorade

22 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu ca e periculos dar poti sa mori!

| Simpatic a răspuns:

Eu as propune pe viitor ca astfel de intrebari sa fie inchise, sterse, sa numai poata fi postate, voi ce spuneti?

| danbnz a răspuns:

Da.
Mori.
Imi place coliva!

| Wr3nch a răspuns:

laughing Cam da, In functie de cat poate fi necesar sa mergi la spital sa iti faca spalaturi stomacale. Scrie be ambalaj la majoritea sa suni la urgenta daca e inghitit.

| Fatamuntilor a răspuns:

Tu ce crezi?
Dupa natura intrebari pari a fi de 3 anisori! dar regulamentul intezice asta.Mai mult aia de pana 16 ani ai nevoie de acordul parintilor pentru sederea pe site.
Dar ma uit pe poza, pe profil si vad un tanar de 20 de ani care ma gandesc ca distinge binele de rau.
Daca vrei sa faci o farsa cuiva, renunta, ca ai trecut de mult de varsta scolii primare!

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeush a răspuns:

Ce întrebare, normal că e periculos.

| Sn4k3 a răspuns:

E ok man, spor. Da-i gat ca altfel e degeaba.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă stăpânești limba enochiană suficient de bine încât să vorbești cu îngerii, este ok.

| PainTech a răspuns:

Dacă vrei să bei detergent doar ca sa sperii pe cineva te rog, bea toată sticla

| Simpatic a răspuns (pentru PainTech):

Glumesti cred happy

| Ineys a răspuns:

Sa nu-l bei cu apa ca face spuma destul de repede.

| WhiteLife a răspuns:

Din moment ce oamenii nu beau in general detergent de vase in mod normal este periculos. In plus, te poți distra și fără să faci glume proaste.

| GPA a răspuns:

Mai bine, adaugi colorant alimentar într-un rezervor de detergent de vase (într-o sticluță de detergent), eventual un amestec de spumă + apă + colorant alimentar.
Nu degeaba este impregnat pe spatele produselor de curățenie și igienă (iritant, a nu se consuma...). Este periculos să consumi substanțe chimice sau adaoși chimici, îți pot provoca leziuni interioare. Mai bine prevenim un accident stupid care ar fi trebuit să fie o glumă, decât să stai și să suferi pe urmă.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

De ce ai face asa ceva laughing

| Swetlly122 a răspuns:

Katalin Talent știe cel mai bine

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Un factor riscant e ca daca bei detergent de vase vei ajunge intr-un moment sa faci atac de cord

| Cristian86 a răspuns:

Îți distrugi flora intestinala.

| Xanor a răspuns:

Nu ste chiar iti recomand

| Ioana184 a răspuns:

Foarte periculos, poate sa moara