| ionela_8867 a întrebat:

Exista cumva pilule contraceptive ce se pot lua in timpul alaptarii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Pentru un sfat corect si sanatos, intreaba la un cabinet de planning familial. Acolo ti se pot recomanda contraceptivele potrivite starii tale si beneficiezi si de consiliere.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pe prospectul tuturor pilulelor pe care le-am luat pana acum scria ca nu e ok sa le iei cand alaptezi...

cred ca cel mai sigur e sa-ti intrebi medicul, tema e serioasa, nu m-as baza pe sfaturi ne-profi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Novynette e una din marcile pe care le poti folosi in timpul alaptarii.

| andra12x a răspuns:

Escapelle?
http://imunitas.ro/......ntraceptiv
Sau mai bine mergi la medic!

| adriana_1112 a răspuns:

si eu alaptez iar ca metoda de contraceptie medicul ginecolog mi-a recomandat EXLUTON