| Johanna014 a întrebat:

Este permisa masturbarea in timpul tratamentului cu ovule?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA. Masturbarea nu are nicio legatura si nici nu perturba/afecteaza tratamentul respectiv. Poti practica atat "degetica" cat si/sau masturbarea realizata prin masarea clitorisului. happy Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai intrebat medicul? el stie.

| GreenVoid a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

"Pot sa fac degetica in timpul tratamentului?"ar fi fost ciudatlaughing

| CuriousStuff a răspuns:

Da, masturbarea nu contraindicata in aproape niciun tratament. happy

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Da, dar numai daca ne arati si noua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Important e sa te masturbeazi înainte de a introduce comprimatul în vagin nu după.

| jon987654321 a răspuns:

Este permisa de lege art.66/2001 si in timpul tratamentului cu antibiotc.

| blackPug97 a răspuns:

Mama mea avea tratament cu ovule si medicul a spus ca nu are voie sa intretina relatii sexuale atata timp cat are tratament.
sex=penetrare
Daca bagi degetele poti sa o numesti tot penetrare.Deci nu stiu cat de bine este sa faci asta.