| Anonim2003000 a întrebat:

Este posibil să am vreo boala de piele? Adică de vreo 1 an fix pe 3 părți ale corpului mi se face o iritație nașpa, plus de asta și un fel de scoarță. Mai exact în spatele urechilor și lângă penis. Ce poate fie. Am momente când nu am nimic dar și atunci se vede puțin și momente când mă mănâncă sau ustura

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Pai e clar ceva afectiune a pielii, vreo dermatita sau eu stiu ce..si nefiind tratata tot apare.
La Medic du te...ca asa te poti duce la farmacie dar sunt atatea boli de piele care arata arata aproape la fel...dar tu nefiind diagnosticat nu ai tratament corect.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eczema! Mergi la un dermatolog, ca sa faci tratament, pentru ca se intinde pe tot corpul!

| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

Recomand sa te consulte medicul de familie si daca se poate sa te trimita la un dermatolog sa te vada si el.