| William a întrebat:

Este posibil sa mori de ras? Adica sa razi pana mori.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Este posibil "sa mori de ras"--- se-ntampla, mai ales, celor cu probleme cardiace. Dar, niciodata, nu poti "sa razi pana mori ".

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, să faci un infarct miocardic!
Pa, pa.

| morningstar a răspuns:

Stiam ca in cel mai rau caz, poti lesina ( si asta foarte rar ), dar sa mori de ras nu am auzit vreodata; cred ca este doar o expresie, un fel de-a spune.

| AR1373 a răspuns:

NU.

| Vvistula a răspuns:

Nu chiar poti sa mori de ras, dar cred ca acest lucru este foarte rar, odata la o mie de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu-i posibil, stai linistit, plus ca rasul face bine la inima.
Hai sa radem ca viata trece!
Te pup!

| Xenya a răspuns:

NU

| andru10best a răspuns:

Depinde cat de bine stai cu inima.

Răspuns utilizator avertizat
| OanaRalucaPorumb a răspuns:

Sincer, trebuia sa postezi intrebarea la T/A.
P.S. Cati ani ai?

| William explică (pentru OanaRalucaPorumb):

Eu am pus intrebarea asta serios, nu am vrut sa para o gluma (nu mi-a iesit) fiindca ieri am ras atat de mult incat nu puteam sa mai respir ca lumea si a trebuit sa pun pauza la video sa ma calmez, ca simteam ca nu ma pot opri din ras. Si am 18 ani.

| OanaRalucaPorumb a răspuns (pentru William):

Ok, scuze!

| ArrianaM a răspuns:

Nu prea cred, doar daca ai probleme foarte mari cu inima

| ingerulpazitor a răspuns:

Buna!
Daca razi tare de tot s-ar putea sa lesini (depinde de sanatate), si sa t-i se intample mai rau!
Pa Pa!

| Exorcist a răspuns:

Da, un om a patit-o acum vreo 30 de ani daca tin bine minute

| Exorcist a răspuns:

Minte*

| ManeaIonut98 a răspuns:

Da poti muri de ras pentru ca atunci cand razi prea mult ramai fara aer si te sufoci!

| Ionela_Iuliana_1997 a răspuns:

Poti sa lesini:d De moarte nu cred.thinking

| anac a răspuns:

Da. Un filosof grec a murit de ras cand avea 80-90 de ani...

| Luanasparkle a răspuns:

Da, este foarte posibil. Am vazut la o emisiune pe sport.ro. 1000 ways to die sau ceva de genul happy

| lolium a răspuns (pentru Luanasparkle):

Si mie imi place sa ma uit la emisiunea aiahee hee