| Ruxe a întrebat:

Este sanatos sa mananci 3porti de cartofi prajiti in fiecare zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu in cantitate mare.Citeste aici.
Sursa:http://www.eva.ro/......48575.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei sa atingi 100 de kg in urmatoarele luni...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este sănătos nici dacă mănânci 3 porţii de cartofi prăjiţi într-o săptămână!
Se consumă cel mult o porţie/săptămână.

Toate cele bune.

| Madayna a răspuns:

Nu este deloc sanatos, alea 3 portii de cartofi trebuiesc consumate intr-o luna, poate si mai mult.

| mOBSCENE a răspuns:

Pe bune? laughing

| ElenaMaria1979 a răspuns:

Nu este sanatos!
O portie de cartofi prajiti de 2-3 ori pe an!
Mai bine ii faci la cutor cu branza sau in alt fel, dar nu prajiti! Risti sa ai mari probleme cu sanatatea si sa devii supraponderala inainte de vreme!
Multa sanatate!