| Goddessss a întrebat:

Este vaselina toxica pentru piele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Da, este toxica.
Mai ales in cosmetica.

| Celcestietot a răspuns:

Nu. Știu că folosise bunica mea pe piele la nu știu ce problemă și s-a vindecat.

| Frank51 a răspuns:

Atâta timp cât nu o ți 10 ani pe piele, nu.

| ywar a răspuns:

O folosesc eu in sedinte cand il intreb pe cate unu' daca a facut cum i-am spus eu! O am pe masa. Dupa sedinta o testez pe cate unu'. La nevoie il si tatuez. Doamne fereste, intru la bulau.

| WhiteLife a răspuns:

Nu e. Doar e baza de unguent cea mai folosita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e toxica. Mergi la atelierele auto si vezi la mecanici ce maini negreu au de la vaselina.

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Nu ma refeream la vaselina aceea
?

| NuCitescNotificari a răspuns:

Tu poti sa-ti dai cu vaselina, oricum are aceeasi culoare ca si pielea ta, asa ca nu e nicio problemalaughing))

| aaanamariaaa a răspuns:

Nu, dar trebuie îndepărtată fiindca nu intra in piele, vaselina cosmetică o poti folosi pe buze, coate, genunchi si alte zone uscate dar nu o pune pe ten, sau poti dar trebuie sa o indepartezi peste un timp, mai ales daca ai probleme cu acneea, iti blochează porii si mai rau faci, dar intrebarea ta nu stiu daca ai pus.o pentru pielea de pe fata sau corp, pe corp o poti folosi dar tot trebuie îndepărtată, si nu, nu e toxică.