| anonim_4396 a întrebat:

Este vreo problema daca ma sterg cu servetele umede (cu rol dezinfectant), in loc de servetele igienice, la fund, ocazional?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

Hmmm, dezinfectant? La fund? Vrei sa ai fundul steril? Lol!

| LTAA a răspuns (pentru Veme):

Dar cand ma aflu la o toaleta intr-o cladire, nu am servetele, si gasesc un pachet cu servetele umede, SIGILAT, ce mai zici?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-i problema dar este prea scump. Mai bine spala-te cu apa calda si sapun.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru Lucian15125):

Nu ca racesti si faci probleme la anus.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru Lucian15125):

Eu am facut operatie pentru fisura anala si zicea medicul (profesor universitar) ca durerile cele mai mari sunt acolo.

| Melcul a răspuns:

Pai asa te si dezinfectezi.E si mai bine.

| CartoonN a răspuns:

Nu-ti place sa faci baie si folosesti servetele? Zic sa faci baita big grin laughing

| LTAA a răspuns (pentru CartoonN):

Dar cand ma aflu la o toaleta intr-o cladire, nu am servetele, dar gasesc un pachet cu servetele umede, SIGILAT, ce mai zici?

| DorinM a răspuns:

Depinde de șervețel. Alege șervetele umede care sa nu conțină parabeni si alte prosti. Asa vei fi in siguranță.