| mihneapopescu a întrebat:

Eu am raie, daca ating colegii clanta usii de la scoala, creta, caietul colegilor le pot da scabie? Sper ca nu! Va rog sa-mi spuneti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai acasă. N-ai parinti?

| darrio2007 a răspuns:

Tu la facultate? Glumesti! Nu ai mai mult de 16 ani, din modul cum jignesti si vazand celelalte intrebari ale tale.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, le poti da raie colegilor, fiindca este extremd e contagioasa.
Stai acasan pana te vindeci si anunta scoala, ca ai scabie!

| Yuoia a răspuns:

Da. Este extrem de contagioasa. Adica se transmite foarte usor.
Si ca sa nu sara toti stiutorii de pe aici, iata citeste: https://bioclinica.ro/......-si-igiena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se transmite foarte ușor fiind vorba de un parazit.