| rosesonfirelale73_1276 a întrebat:

Eu am un site facut acum nou http://stopcancermovement.webs.com
dar am auzit de la cineva ca nu trebuie sa vorbesc sau ca ma implic emotional cu oamenii cu cancer, pentru ca ma imbolnavesc si eu. Ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Celulele canceroase le avem cu toții în organism dar inactive.
Pentru unele persoane aceste celule sunt activate de modificarea structurii A. D. N. (cercetătorii susțin), complicațiile date de diferite boli (lupus), moștenirea genetică, etc.
În concluzie nu se cunoaște exact ce mecanism le activează cu adevărat (medicina nu este o știință exactă, se merge numai pe presupuneri, nimic concret).
Nu are treabă implicarea ta cu boala în sine. Nimeni nu garantează că ai să faci sau nu această boală incurabilă, ne pândește pe toți.
Dacă ar fi adevărat nu ar mai exista nici medici oncologi care se ocupă cu "tratarea" bolnavilor de cancer.
Sănătate și nu mai crede orice. Nu tot ce zboară se și mănâncă.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca nu e adevarat.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca tipul a glumit cu tine. Cancerul nu este boala transmisibila de la un individ la altul.
Sanatate!

| Turquoise a răspuns:

Ce legatura are coada vacii cu stampila primarieri? o_O pe bune acum. tu faci o fapta buna. Nu vad de unde pana unde ca te imbolnavesti si tu.

| medina_2869 a răspuns:

O prostie ce zice acel cineva.