| anonim_4396 a întrebat:

Eu de 2 ani beau in fiecare zi 2 cani de lapte si mananc fulgi de ovaz dimineata + fulgi de porumb.

Credeti ca ma afecteaza cumva? sau sunt perfect sanatoase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Laptele cica ar fi cancerigen, acum nu stiu cat de adevarat este 'zvonul'.
Totusi,, nu cred ca ti-ar afecta sanatatea, pana la urma e un aport energetic.

| anonimg a răspuns:

De laudat fulgii de ovaz si porumb.
Ar trebui facute cateva schimbari, si sa le inlocuiesti din cand in cand si cu fulgii de grau si de secara, iar laptele cu cel de soia. La acestea adaugi si cate o lingurita de susan si una de in (rasnite). Daca mai adaugi si samburi de nuca si un praf de ghimbir macinat, nu o sa iti mai doresti sa mai mananci altceva.

| Victor453 a răspuns:

Nu! asta e spre bine, as vrea sa fiu ca tine))

| Kyttynna a răspuns:

Nu cred sa se fi demonstrat stiintific ca aceste alimente, consumate constant ar afecta sanatatea. In mod sigur este varianta ideala de mic dejun comparativ cu produsele de patiserie cumparate in graba in fiecare dimineata de majoritatea romanilor.

| andreeahello a răspuns:

Eu am băut 5 ani zilnic si acum imi e scârbă de lapte