| Bianca_3121 a întrebat:

Exercitii fizice pentru crestere... fara (baschet, volei )sa le fac dimineatra sau seara in casa. Si alimentatia. precisa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| freehugs a răspuns:

Sa incerci sa stai cat mai mult pe varful picioarelor si cu mainile sus sau sa stai atarnata de o bara cateva minute si sa repeti de vreo 5 ori pe zi happy
asa am citit eu intr-o revista

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sarituri (cu mainile ridicate).
Succes! Numai bine!

| MindFreak a răspuns:

Fai sarituri, ca si cum ai arunca la un cos de baschet. Adica atunci cand sari, mainile nu trebuie doar sa le tii de forma in sus, incearca sa atingi tavanul sau ceva inalt cu degetele.
Cat despre alimentatia ce favorizeaza cresterea in inaltime, uite un articol destul de concis si util. http://www.coolinaria.ro/......ltime.html

| ruxi a răspuns:

E bine dupa ce te trezesti sa faci niste exercitii de inviorare, apoi ai putea sa faci 3 tururi de alergare usoara si sa mananci pui [ppoti sa mananci ce fel de carne vrei ] ia si un sirop [ bitter suedez]