| anonim_4396 a întrebat:

Exista o cale naturala prin care un om paralizat de 6 ani se poate vindeca? ( o cale naturala, ma refer la o planta cu efect puternic, sau la ceva de genul efectului placebo). E o intrebare foarte seroasa, va rog sa raspundeti ca atare, e vorba de bunicu'...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Cunosc pe cineva, care de la varsta de 3 ani(acum are 59 ani)este paralizat de la brau in jos are pensie de handicap, si este chemat anual la comisie pentru prelungirea pensiei respective.asta e sistemul nostru sanitar si atata minte are.este o boala care nu se vindeca niciodata dar ei il cheama la comisie anual...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista nicio metoda miraculoasa, imi pare rau. La pesroanele tinere paralizate e nevoie de ani de exercitii fizice de recuperare pentru asa ceva. La un om batran acesta recuperare este mult, mult mai dificila, aproape imposibila. Poate o operatie ceva, dar asta numei un medic iti poate spune.

| jess179 a răspuns:

Nu stiu, si eu am avut tot un bunic paralizat si a murit.Medicamente,ceaiuri naturale, mancare sanatoasa, asta fac bine bolnavilor.

| miauuau a răspuns:

Ai putea să-i ceri ajutor Domnului big grin am auzit de cazuri în care problemele medicale fără leac ştiut de medici au fost rezolvate prin rugăciuni. Respectivii[sau rudele] s-au dus la Iaşi şi s-au rugat la moaştele Sfintei Parascheva. Eu una am rămas uimită. Credinţa e foarte importantă happy

| NedelcuIonutt a răspuns:

DA! Doar daca bunicul tau este increzator in el.Deobicei efectul placebo poate ajuta o persoana paralizata sa se miste.