| Boboc_Alexa_1997 a întrebat:

Exista avorturi prin cale naturală?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Dacă prin avort pe cale naturală ai vrut să spui fără intervenție chirurgicală, atunci da, există medicamente care pot declanșa pierderea sarcinii, iar pierderea sarcinii se va face pe cale naturală.

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Da frate, îl pisi pe wc

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti gravidă? Stiai ca avortul este crimă?

| Violleta2022 a răspuns:

Avorturile spontane se pot numii si avorturi naturale, pentru ca nu intervine nimeni cu nimic, dar de obicei se intampal din cauza unor probleme de sanatate ale mamei.
O fata sau femeie perfect sanatoasa nu are sanse sa aiba avort spontan!

| corbulalbrosu a răspuns:

Ce intelegi tu prin aceasta formulare ''prin cale naturala?''. Numai/doar avortul spontan se produce ''natural'' adica fara implicare, interventie umana.

| missfatadelatara a răspuns:

Nu-ți recomand sa le încerci.