| anonim_4396 a întrebat:

Exista riscul unei sarcini daca am luat o pastila mai tarziu cu 2 ore? Folosesc Marvelon 21 si am folosit-o dupa contact...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ingerasdulcik79@yahoo.com

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nici un risc. Nu trebuie sa raportezi luatul pastilei la contactul sexual (nu conteaza daca o iei inainte, dupa, in timpul actului sexual). Conteaza sa o iei aproximativ la aceeasi ora in fiecare zi. Se accepta diferente de pana la 12 ore, fiind de preferat totusi diferente mai mici. Doua ore nu pun probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar 4 oreS::S:S:S:SS:S:SS:?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am luat pastila mai tarziu cu 4 ore.si am avut contact sexual in urma cu 2 zile. pot ramane insarcinata?