| jojita a întrebat:

Buna am si eu o nelamurire deci acum o luna intr-o miercuri am terminat blisterul de marvelon 21 apoi a urmat pauza de 7 zile de pauza mentionez ca in aceste zile am avut contact sexual neprotejat o data ulterior mi-a venit menstruatia iar in mod normal din a 8 a zi trebuia sa incep un nou blister de marvelon 21 iar eu am uitat si l-am luat a 9 a zi pe ambele pastile apoi am avut contact sexual normal iar la terminarea penultimei pastile am uitat sa o iau si am luat-o odata cu ultima pastila e posibil sa raman gravida folosesc marvelon 21 de 4 ani.multumesc!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Vix999 a răspuns:

DA este posibil.
EllaBlack ti-a explicat mai in detaliu ce si cum.
Daca iei de 4 ani tu de ce nu stii regulile astea? Daca nu ai luat in 12 ore pastila uitata NU o mai lua! Sari peste ea ca o iei degeaba ..plus ca bagi o bomba hormonala in tine.
Acum sa speram ca nu e cazul sa fii ramas. poate esti printre cele "norocoase", in cazul de fata, care au o infertilitate temporara data de anticonceptionale.

| adyi370 a răspuns:

Nu cred ca ia papart de ala si incerca sa vezi daca da sau nu