| Sisjjssjjsjs a întrebat:

Există vreo metodă de a ajuta pe cineva cu insomnie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Psihologul sau psihiatrul ajuta in acest caz, iar daca este o persoana batrana, atunci ajuta medicul endocrinolog.

| sierra1 a răspuns:

Dacă știi cauzele insomniei:

afectiuni medicale (fizice si psihice) sau afectiuni fizice, sigur că da! Vezi aici

https://www.drmax.ro/......-preventie

| Gabrieldoareu a răspuns:

Da! Sa il duci la psiholog si acesta va incerca sa ajute persoana repectiva