| BOOBZen a întrebat:

Exista vreo metoda de a scpa de alunite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Indepartarea lor cu laserul.

| ombladon a răspuns:

Iti cumperi o veverita si te scapa de ele laughing

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Mda...Simplu!
Te dai cu propolis (seara) pe toate alunitele iar dimineata te speli pe fata (sa se duca propolisul). Daca faci asta timp de catva saptamani vor cadea.
Ti-o spun din propria experientawinking.

| Ododododo a răspuns:

Mhm...Dermatologie au o sectie speciala pentru aceste probleme le arde dar locul respectiv trebuie lasat sa se vindece, nu dai cu apa cu nimic 0 nema dar dupa totul o sa fie ok ca la inceput.
Si eu trebuie sa merg cu tampeniile astea de alunitze

| A98 a răspuns:

Sunt anumite solutii la farmacie da vezi sa nu cumpetri farta aprobarea dermatologului.

| xAndraax a răspuns:

Nu.

| ItsMyTime a răspuns:

Date cu capul de pereti.

| ClaSiU a răspuns:

Cu laserul.

O perioada sa eviti sa le,, astupi'' cu haine sau altceva...si evita praful in zonele alea.De preferat, plasturi.

| Ploaie a răspuns:

Da, am o colega care si-a taiat ( nu scos total) una de pe gat cu laserul