| anonim_4396 a întrebat:

Deci, am niste alunite, multe, pe fata, insa sunt mici si nu sunt iesite din piele, si as vrea sa stiu daca exista o metoda de a le acoperi, un corector care sa faca asa ceva, sau orice, si daca se poate face operatie si pt.scoaterea lor si cat de dureroasa e.

11 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ai incercat cu fond de ten? Te demachiez, te dai cu crema hidratanta, astepti vreo 15 minute sa intre in piele bine, apoi te dai cu fond de ten, eu zic lichid (revlon, maybelline, rimmel etc) il intinzi bine cu miscari circulare, si daca e nevoie mai aplici un strat, iar la final fixezi cu pudra pulbere.
Operatie nu stiu daca se face, sau exact care e procedeul, probabil ceva cu laser, mergi la un cabinet de dermatologie sa intrebi ca nu ai ce pierde, poate exista ceva crema care ti le decoloreaza.

| anonim_4396 explică (pentru BiuL):

Am incerat, doar ca alunitele se simt putin la atingere, aveam o vecina care avea aceeasi problema. Si folosea un corector care acoperea ft bine, stii ceva asemanator?

| BiuL a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuia sa o intrebi pe ea... am corector lichid de la farmasi, e bun, dar eu il folosesc pe cearcane, nu stiu pe alunite cum se comporta. am si de la maybelline afinittone dar ala nu mi se pare chiar asa bun...

| BiuL a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuia sa o intrebi pe ea... am corector lichid de la farmasi, e bun, dar eu il folosesc pe cearcane, nu stiu pe alunite cum se comporta. am si de la maybelline afinittone dar ala nu mi se pare chiar asa bun...

| KodrutZ a răspuns:

Alunitele/pistruii sint sexy si te fac unica. De ce ai vrea sa ramii fara ele?
P.S. Poti folosi fond de ten, operatie nu se face daca sint sub piele, si chiar daca ar fi iesite in afara, operatia e riscanta si nu are sens sa o faci (vezi Cindy Crawford, de exemplu).

| suffarstar a răspuns:

Exista terapii cu unde radio.

| Sanziana00 a răspuns:

Incearca sa le acoperi cu niste corector pe care il intinzi bine, apoi aplica un strat subtire de fond de ten pe care il aplici tapotandu-l, iar apoi fixeaza cu putina pudra happy.

| anonim_4396 explică (pentru Sanziana00):

Imi recomanzi ceva anume?

| Sanziana00 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti pot spune ce folosesc eu : baton corector de la Miss Sporty, fond de ten de la Flormar, si pudra compacta de la Maybelline. Eu sunt multumita de aceste produse happy.

| mirelu a răspuns:

Draga mea, sunt faramcista si pot sa iti spun mai multe. Dar pentru asta trebuie sa stiu si eu mai multe despre problema ta. Daca vrei sa vorbim, spune-mi. te pup

| anonim_4396 explică (pentru mirelu):

Am spus tot ce e de spus in intrebare