| eduard1029 a întrebat:

Exista zane? ce iti pot face zanele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anticocalar101 a răspuns:

CE aveti cu copilu?
Exista Zane dar nu toata lumea le vede! 1
PEntru a putea intra in contact cu o Zana trebuia sa ai o inima pura adica sa fii o persoana intelegatoare, iertatoare, buna la suflet si de astea!

16 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Exista. Pe bune! Sub forma de ingeri. Si acolo unde ai nevoie de protectie, ei vor fi acolo sa te pazeasca. Stiu pe cineva care s-a rugat sa vada un inger, si l-a vazut pe unul intr-o situatie mai inedita. Conducea masina si la o intersectie, un tir venea dintr-o parte cu viteza. Cind sa dea tirul in el (el fiind cu un autoturism mic), vede ingerul. Mare, de vreo 3 metri, a luat tirul si pur si simplu l-a intors in asa fel incit sa nu loveasca masina mica. Deci, exista ingeri. Daca vrei sa ii numesti "zine", e bine si asa.

| Artemisia a răspuns:

Da, exista.Zanele te pot viola prin suprindere, asta fac ele.
Mda, iar porcul zboara.

| dyonline88 a răspuns:

laughing)daaa...zana maseluta exista si iti fura dintiilaughingce zane ma? esti razna

| Criiss16 a răspuns:

Nu, nu exista. (:

| devil1995 a răspuns:

Existau de mult dar nu erau zane erau cv de genul se chemau ele ele ieseau noaptea si dansau erau urate dar nu stiu cum sa spun totusi erau asa scipitoare dar nu mai sunt

| alexutza10 a răspuns (pentru devil1995):

Se numesc fiicele lunii, parca(am citit undeva cand eram mai mica)

| brokxy a răspuns:

Nu li se zice zane.Ci spirite ale naturii.Si nu toate-s bune.Da.Iti pot face lucruri groaznice daca le enervezi:iti iau glasul,te pocesc (te fac urat), te paralizeaza la pat, te innebunesc, te orbesc, iti iau auzul.etc.Chestii de genul.Dar doar daca le deranjezi iti fac asta, in general Ielele.Zanele bune,, Sanzienele,, nu iti fac nimic rau.Ele ajuta in agricultura etc.Si perioada cand zanele frecventeaza este 23-24 Iunie. Dupa miezul noptii coboara pe Pamant si binecuvanteaza plantele. Daca stai langa padure.Iti garantez ca e super.Stiu ca e deja o funda, dar eu vreau doar sa informez :3

| βeβeℓușa a răspuns:

Nu exitsa un fapt clar care sa arate daca exitsa sau nu zane. Sincer nu se stie daca exista si ce iti pot face :*happy

| BrokenAngels a răspuns:

Exista zane, dar nu iti fa decat bine!

| DeyuDeea a răspuns:

Daa exiistaa:X...ce poate face? Sa de-a iluzii copiilor mai mici (in cele mai grave situatii si ...adultilor=]]

| alexutza10 a răspuns:

Sa stii ca exista! Eu am vazut una! Dar nu mi-a vorbit! Persoanele blande, bune si iubitoare pot vedea o zana! Ele nu iti fac nimic rau! Ele aduc anotimpurile! Zanele sunt minunate, si lasa-i pe prostii care nu cred! Daca nu au vazut o zana pana acum inseamna ca nu au cunoscut mila si iubirea vreodata!

| Prunchevici_Nicu-catalin_1978 a răspuns:

Intri pe You Tube și scrii: 5 Zâne Reale Filmate.

| SarbuMihaiAndrei a răspuns:

Alea de care ziceti voi se numeau iele si in primul rand nu ma-i exista de secole!

| ncdtrecdsebysebyi a răspuns:

Ele nu exsist caind iti ia dinti de sub perna nu ai ea ele ia ia parinti si ia arunca si ei dau bani

| androida a răspuns:

Da exista dati click aici http://www.lovendal.net/......asei-sale/

| TrueVoice a răspuns:

Existaa...vine noapte si iti sopteste ca esti un fraierrolling on the floor