| iua005 a întrebat:

Fac atletism de 3 ani si nu mai vreau sa fac.Sunt alergatoare de rezistenta si mi-e frica ca daca ma las o sa ma ingras. Spuneti-mi ce sa faccc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Chiar daca nu ai sa mai faci sport profesionism o tura in jurul parcului sau niste miscari mai usurele o sa te ajute sa iti mentii greutatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am facut atletism, printre altele (bascket, tetratlon, dansuri, karate ). Le-am lasat pe toate si n-am avut nicio problema cu ingrasatul. Acum depinde de organism. Daca te lasi de atletism, asta nu inseamna ca o sa mananci cu tonele si ca nu ma faci sport absolut deloc. Daca ai un stil echilibrat, nu te ingrasi.

| Cozorici_Iuliana_1997 a răspuns:

Da dar de ce vrei sa te lasi? In fine...
Nu trebuie sa iti fie frica ca te vei ingrasa... Daca vrei sa fi sigura in fiecare seara poti sa alergi pe afara cateva ture de parc sa faci niste speciale, lansate... :* Si eu fac atletism si in locul tau nu m.as lasa :* happy