| deeeeeebora a întrebat:

Fac des infectii urinare imediat cum simt putin frig.(Am fost la doctor si mi-a spus ca am imunitatea scazuta). Ce imi recomnadati? ceva natural

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pentru intarirea imunitatii aparatului urinar exista produse specifice si anume Uro-vaxom, capsule, se ia una pe zi timp de 3 luni. Mai este Urisanul, extract de afine, acesta impiedica adeziunea germenilor de vezica urinara si inmultirea lor. Pe langa aceste tratamente, hidratarea corespunzatoare este esentiala, trebuie sa bei minim 2 l de lichide pe zi ( apa plata, ceaiuri, nicidecum sucuri din comert).

Elianna
| Elianna a răspuns:

Iata cateva remedii naturale:miere, laptisor de matca, apilarnil, propolis, polen(1-3 linguri/zi), gingseng, catina, macese, sucuri naturale de legume si fructe, ceaiuri de plante vitaminizante, miscare si gimnastica, cura cu ulei, respiratia Yoga, cura de orez crud sau grau incoltit etc.

soothe
| soothe a răspuns:

Astragalus, Angelis Sinensis, Vitamina C, bai de sezut de coada soricelului. Incepand de la vara incepe sa te calesti si daca folosesti bideul, incearca incetul cu incetul sa folosesti numai apa rece. In afara de faptul ca te calesti, sunt bacterii care traiesc numai la temperatura corpului si le distrugi spalandu-te cu apa rece. Nu sta jos pe ceva rece, banca, pardoseala, scaun!

| Corina a răspuns:

Draga mea, toate indicatiile prietenilor TPU sunt nemaipomenite, dar daca stam si ne gandim bine, la recenta si mult mediatizata epidemie de gripa, pe langa alte indicatii, se preciza sa consumam cat mai multe citrice, pentru continutul de vitamina C, care intareste sistemul imunitar. De asemeni, cand facem viroze, medicul ne prescrie Vitamina C si sa bem ceaiuri cu lamaie multa. Mai nou, s-a descoperit ca un continut mai bogat de vitamina C decat lamaia il are Kiwile. Dar pe langa vitamina C, ar mai fi si Echinaceea, care e foarte indicata pentru intarirea sistemului imunitar. O gasesti la farmacie sub forma de sirop si pastilute, sau la Plafar sub forma de tinctura. Sanatate maxima!

| BeT a răspuns:

Consumul de usturoi este antidotul pentru raceli.Nu trebuie sa il maninci crud(vei mirosi si nu iti place)dar il poti opari asa isi pierde din miros.Eu zilnic imi pregatesc:2-3 morcovi, un cartof, o bucatica de telina, o ceapa, un patrunjel(radacina), le fierb apoi la sfirsit introduc usturoi intr-o cantitate destul de mare las 10 minute in apa fiarta apoi le consum ca un fel de salata.Sanatate curata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand Ganoderma (este pe baza de plante), spirulina (pe baza de plante), imunostim. ``Coada-calului`` (este o planta), pentru uz extern, adica pentru bai (impotriva infectiilor urinare).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost exact ca tine: la 1-2 luni gata faceam un episod! In primul rand iti recomand sa eviti constipatia si sa pastrezi o igiena cat mai buna a aparatului genito-urinar. Cel mai de succes produs natural la mine a fost URINOSALM, costa cam 30-35 lei o cutie de 100 de bucati, care iti ajung pentru o luna. Ar fi bine sa folosesti mai multe luni, eu nu am mai avut probleme de o jumatate de an dupa o cura cu Urinosalm. Iti doresc succes!

| obyk a răspuns:

Pentru intarirea sistemului imunitar cel mai eficient pentru mine si copii mei a fost si este G3

http://obyk.nsedreams.com
mergi la sectiunea "magazin"
chiar in stanga jos apare produsul
este singurul dovedit stiintific ca fiind eficient
pentru cresterea imunitatii organismului

multa multa SANATATE!