| anonim_4396 a întrebat:

Fac multe injectii intravenoase si au inceput sa mi se deterioreze venele. Ce unguent imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai de ce nu iti pui o branula?
Eu cu comprese de gheata mi-am refacut venele.
In 2000 inca nu era branulele si am facut injectii in v ena de mi-au sarit capacele, eram vanata peste totstraight face
Si asta ma invatau asistentele, comprese cu cheata.
Adreseaza-te in farmacie direct, poate s-a inventat ceva, ceea ce n u imi vine sa cred.
O zi buna sa ai si multa sanatatehappy

| edit28 a răspuns (pentru caramela):

Fac cate una la 3 saptamani asa ca branula nu-si are rostul. Gheata stiu ca e buna atunci cand n-a fost nimerita vena bine si s-a innegrit.

Mie imi trebuie ceva ca sa mi se refaca venele daca au fost supuse la intepaturi timp de mai multi ani

| caramela a răspuns (pentru edit28):

Off sad este tare greu, eu facem in fiecare zi dimineata/seara/asa ca, mainile erau ciuruite de nu stia pe unde sa imi mai bage.
Incearca totusi la farmacie, ori asistenta care iti face injectia, nu a stiu sa iti recomande ceva? daca nu ti-a recomandat, inseamna ca nu este leac pentru asa ceva.
Sanatate multahappy

| minrest a răspuns:

Am vazut ca e foarte bun pentru refacerea tesuturilor unguentul cu galbenele, dar nu am de unde sa stiu daca e bun si la ce ai tu nevoie. Numai bine.