| Panteraa a întrebat:

Fac puroi la o masea din cand in cand. Se poate scoate asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se extrage măseaua dacă este prezentă infecţia/puroiul!

Mergi la stomatolog : probabil că o să-ţi facă un drenaj ( să aibă pe unde se scurge puroiul ) şi o să-ţi prescrie un antibiotic adecvat!

Apoi, după ce abcesul/infecţia a fost vindecat/ă, o să-ţi facă extracţia.

Toate cele bune.

| Latinmoon a răspuns:

Dentistul te poate ajuta cel mai mult puppy dog eyes, incearca sa iti pui un pic de pasta de dinti acolo pentru a mai ameliora durerea.
Te pup! :*

| kidy00 a răspuns:

Te duci la dentist, sau la farmacie ca sa iti dea ceva. happy Bafta multa!

| andreirapid a răspuns:

Da, cu un pumn oricand!
Du-te la dentist si te rezolva el.

| deny2013 a răspuns:

Eu iti zic sa mergi la un dentist sau la un farmacist si ei te vor ajuta.

| AleeMtf a răspuns:

Cel mai bine mergi la un dentist, el iti va spune sigur, orice masea, dinte se poate scoate daca ai probleme la el, asta cu siguranta. Si mai bine fa tu primul pas inainte sa faca infectia.

| KillerGremory a răspuns:

Cel mai sigur la dentist