| Joker3134 a întrebat:

Faci apendicita daca mananci seminte cu coaja?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu are legatura

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cel mai probabil. Se intampla fiindca cojile nu pot fi digerate si, cand trec prin intestine, tind sa cada in apendice care se inflameaza cu timpul

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Nu, faci apendicită dacă ți se umple ampedicul cu reziduri de semințe, de ce?
Pentru că semințele se digeră mai greu și sunt șanse mai mari să se întâmple dacă mănânci semințe.

| GabyT10 a răspuns:

Cauza acestei afectiuni (apendicita) poate fi, in multe dintre situatii, obstructia cavitatii organului din cauza unei proliferari limfatice stimulate bacterian sau din cauza unui mic corp strain (samburi, seminte). Spor la mancat seminte happy

| curiosul122 a răspuns:

Oricum, nu, dar nu mai manca si coaja.