| anonim_4396 a întrebat:

Familia mea se va impartasi. Credeti ca exista riscul de a lua Covid-19 prin impartasanie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
38 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, exista risc major sa ia virusul!

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt toate sansele sa ia nu doar corona virus, ci absolut toate bolile si virusii de la ceilalti (hepatite B si C, herpes, Influenta, etc).

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru Violleta2022):

N-au cum sa ia HSV-1 cand deja il au laughing Ca veni vorba, mai bine de jumatate din populatia planetei il are...

| eckblume a răspuns:

Daca se ingramadesc oamenii, logic ca se ia. E o foarma noua de virus. Asadar se poate lua si prin acea,, lingurita care niciodata nu aduce boli".
Nu au voie sa stea apropiati, intelegi? Cu cat esti unul langa altul, cu atat riscul e mai mare.
Credinta o vede Dumnezeu, nu trebuie dovedita in aceste momente.

| anonimg a răspuns (pentru Bula):

Problema este ca preotul va duce virusul de la o casa la alta fara sa stie nimeni. Deci in mod normal ar trebui interzisa impartasirea cat si vizitele pastorale.

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonimg):

Oricine, care lucreaza cu public poate duce virusul mai departe.

| LoveSleep a răspuns (pentru Digikey):

Https://www.youtube.com/watch?v=a2U_4MxZiXg

Duminica viitoare mă duc cu unul care se dă drept doctor și le spun tuturor că am "corona", după care, mă pun primul la rând și iau un shot de trupul lui Hristos. Să vezi atunci cum li se înmoaie credința ca și gura lui Drăgușanu la bancnotele de 500 de euro.