| d3utzsa a întrebat:

Fetele care si-au dat pierce in buricbig grin

a durut?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Personal am apelat la ajutorul unui specialist (cabinet chirurgical), mi s-a facut o anestezie locala (injectie), si n-am simtit nici un fel de durere. Dar daca o faci de capul tau, normal, ca te va durea, dar totusi e o durere suportabila.
Succes!

| Dysa a răspuns:

Mie mi-e foarte frica de durere dar mi-am facut acum 9 luni juma' si... pot sa spun ca m-a durut laughing Acum depinde si de tipu' de piele pe care il ai. Adica daca e groasa sau mai subtire. Nu te pripi. Gandeste-te ca va trebui sa-l ingrihjesti. Zilnic apa oxigenata [ o luna ] dupa care betadina. Pana cand se vindeca complet. Si sapun antibacterian. Poti sa-l expui la soare, dar mai usor cu strandurile, bazinele in primele 2 luni. E mai greu sa ai grija de el decat sa supori durerea big grin Bafta!