| AlinaHoran a întrebat:

Fetelor ajutati-ma urgentlaughing. Stiti vreun remediu cu care sa reduc abundenta menstruatiei crying. Maine am banchetul si voi purta o rochie scurta. Aici nu se pune vorba de ob-uri pentru ca nu ma lasa mamalaughing. Mi-am cumparat niste fiole de vitamina K. O sa iau in seara asta si maine dimineata. Si-o face efectul? crying Alte remedii mai stiti. ceaiuri ceva?
Nu imi spuneti sa ma duc la ginecolog sau la medic pentru ca nu mai am timp. Si in plus mama e asistenta medicala si s-a interesat prin spital la medici si au spus ca vitamina K e buna, dar sa nu abuzez de ea.

Astept pareri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Karelia123 a răspuns:

Da e buna, dar sa stii ca nu poti sa porti ob-uri au voie doar femeile care au nascut, adica dupa nastere ...si nu face efort pentru ca o sa fie si mai mult, dar in orice caz ia-ti la tine mai multe tampoane. sper ca ti-am fost de ajutor... fundita?

| izzycupcake a răspuns:

Pai ar fi bine sa ai grija sa nu te agiti prea mult ca de obicei de la efort este mai abundent asa ca ia-ti vitaminele si ai grija sa nu faci mult efort.

| UPT a răspuns:

Vitamina ca coaguleaza sangele si sa nu dai in alte complicatii...
Stiu ca anticonceptionalele au un efect cidat legat de menstruatie, dar nu stiu sa recomand. Poti suna medicul de familie sau o doctora ceva sa intrebi.