| AlinaHoran a întrebat:

Fetelor, eu nu mai potcrying...de o jum d ora plang intr-una. eu azi am banchetul si suunt in perioada aceea a fetelor si tocmai in luna asta am menstruatia abundenta. Am luat aseara o fiola de vitamina ca si a avut efect doar vreo doua ore, pe urma. crying(((Am o rochie scurta si stramta si nu merge sa porti lenjerie normala. Se vede mai urat. Credeti-ma, am asteptat atat de mult ziua asta, si m-am pregatit si acum sa mi-o strice menstruatia. Sunt terminata, nici nu imi vine sa mai merg la banchet...

5 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

In primul rand stai calma. Si eu am avut menstruatie la banchet :-s. La fel, nu ma asteptam, dar asta a fost. Poti folosi OB-uri daca zici ca nu poti purta lenjerie normala la rochie. Eu am avut absorbante normale. Dar stai linistita, totul o sa iasa binewinking Nu ai de ce sa ratezi o asa parte frumoasa din viata ta. Adica se intampla, si cu siguranta vei mai pati asta intr-un moment in care nu te astepti.

| eoooo a răspuns:

Pff. Nasol.Ai putea încerca nişte colanţi thinking Şi sa iei în loc de lenjerie normala, lenjerie tip boxer, dar să te asiguri ca nu te pătezi, iţi pui în geantă şi te vei descurca. Poate nu te vei distra aşa mult dar totuşi este banchetul tău nu lăsa asta să strice totulwinking

| Ieatchocolateateveryhourintheday a răspuns:

Poarta un ob.si un absorbant normal cu o lenjerie mai finuta ca sa nu se vada.

| Haemoglobin a răspuns:

Poti folosi un tampon intern, OB-ul care este foarte bun. Chiar daca esti virgina il poti folosi, doar sa iti cumperi marime mica sau medie, scrie pe cutie. Tamponul trebuie schimbat de la 4 la 8ore.

| sivvy2 a răspuns:

Peste lenjeria inima ia sdtrampi pentru ca o sa reduca din cutele lenjeriei eu asa am facut si te sfatuiesc sa porti tampon este mai bine dar mergi si cumpra unul pentru flux abundent