| ioanamaria2000 a întrebat:

Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru. Peste 4 zile parintii iubitului meu ne-au invitat sa mergem cu ei la munte, intr-un hotel cu multe piscine termale. Problema este ca...menstruatia mea ar trebui sa inceapa exact peste 4 zile...Este destul de regulat si as vrea sa intru si eu in piscina, deci ce trucuri stiti ca sa ma pot bucura de vacanta chiar si in aceasta situatie? As vrea sa evit niste momente stânjenitoare in care sa le spun sa mearga numai ei pentru ca eu sunt la menstruatie. Se poate face ceva in aceste 4 zile? Voi ce ati facut cand ati fost in situatia mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate nu exista trucuri sa-ti opresti menstruatia, dar te poti bucura de compania celor dragi si fara sa intri in apa, daca esti pe stop, fiindca o singura picatura de sange in psicina coloreaza apa in mov/violet, denotand ca ori ai facut pipi acolo, ori curge sange in apa si atunci esti pasibila de amenda si de schimbarea apei din acel bazin.
Exista o modalitate sa amani ciclul daca luai anticonceptionale zilnice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

OB

| MaricaTraian a răspuns:

Buna seara