| TruLove a întrebat:

Fetelor,joi ma duc sa fac analize de sange la laboratorul policlinicii. Doctora a zis sa fac ai un examen la secretia vaginala. Cum se face examenul intr.un raborator de sange? Adica stiam ca la ginecolog se face? Stie cnv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Recoltarea secretiei se face intr-un cabinet de ginecologie iar analiza propriu zisa se face intr-un laborator(de bacteriologie)

| roxana1969 a răspuns:

Se face la ginecolog, iti i-a secretie cu un instrument, ginecologul.