| Emmadinlego a întrebat:

Fibroza la ficat ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Transplant. Este ceva terminal, trebuie sa vorbesti la gastroenterologie

| IceRope a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai ușor cu sfaturi de tip Halloween. Fibroza hepatică este în majoritatea cazurilor tratabilă. Chiar ușor tratabilă.
https://www.medicover.ro/......,619,n,295

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Control la medic.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un medic HEPATOLOG sa-ti faca investigatii detaliate la ficat si sa-ti dea tratament si lista cu regim alimentar.

Din pacate, problema ta de sanatate este foarte-foarte serioasa si noi nu putem sa-ti dam sfaturi din auzite, fiindca aici pe forum NU exista medici.

https://www.medicover.ro/......,619,n,295

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Regim alimentar și tratament.

| ReddY25 a răspuns:

La gastroenterologie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te ții de tratament și să mănânci sanatos, ce altceva poți face?

| IceRope a răspuns:

Fă un consult medical de specialitate, la un doctor bun.
Până atunci, citește aici: https://www.medicover.ro/......,619,n,295
Nu te teme, fibroza ficatului este tratabilă. Fără transplant, nu așa cum spune un "specialist TPU" pe aici.