anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Foarte ciudat si nu prea. Nu stiu ce ar putea fi si daca ati avut si voi. Am cautat pe internet si nu gasesc, mai mult ma sperii. Sper sa intelegeti cum explic, oricum voi merge si la doctor, sper sa nu fie ceva serios.Ma doare deasupra ombilicului, (la distanta de 1-2 degete) intr-un punct. Durerea nu este persistenta, adica pot sa ma aplec, sa ma ridic, sa stau, sa mananc, sa beau apa, am facut si niste exercitii fizice, am sarit, dar nu ma doare absolut deloc, decat atunci cand apas cu varful degetului acolo deasupra ombilicului. Este ceva trecator sau ce? Mai mentionez ca am avut diaree, am luat medicamente prescrise de medic, si mi-a trecut. Scaunul si urina sunt normale. Nu am stari de voma, ameteli, nimic. De vreo 4 zile cand ma apas acolo ma jeneaza. Mai mentionez ca totul a inceput cand m-am apasat prima data, asa fara sens, si am simtit durere. Nici durerea nu e ceva de nesuportat. Daca vreti, apasati-va si voi si vedeti daca va doare si pe voi. Deja nu mai stiu daca durerea e normala sau nu. Va rog nu ma speriati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I-as zice la doctor sa ma mai palpeze, da asa mi de jena nu stiu de ce... m-a mai verificat odata si a zis ca nu am nimic la stomac, abdomen. Sa nu creada ca sunt bolnav inchipuit sau ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ciudat... de ce nu raspunde nimeni?