| MTSimo a întrebat:

Folosiți ceva pentru stimularea creșterii părului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu cred ca este un tratament anume s-au unul inventat special pentru cresterea parului, parul creste de la sine, noi doar il stimulam si avem grija de igiena lui.
Eu am parul lung(aprox 1m) si procedez asa: odata pe luna si cand e luna plina sotul imi taie varfurile are mana foarte usoara, apoi il masez cu ulei de ricin, de masline, cand am timp si nu plec nicaieri il mai dau cu gaz, mai fac cate o masca din galbebus de ou cu ulei de masline, ma spal cu infuzie de nuc, deci il stimulez, si totodata am grija sa fie curat si pieptanat, de spalat il spal de 2 ori pe saptamana.
O ZI BUNA happy

| Mayhem666 a răspuns:

Foloseam mai de mult timp ulei de masline amestecat cu putin ulei de ricin, nu doar pentru cresterea, dar si pentru regenerarea parului.
P.S. Sunt baiat, nu fata!

| Mussette a răspuns:

Ulei de ricin.
Dar presupun ca esti fata si ca folosesti placa de intins parul sau feon. Renunta la ele o vreme, tunde-ti varfurile si va avea efect. In cazu meu a avut efect in timp de cateva luni si fara sa folesc ulei de ricin.

| Innsbruck a răspuns:

Ulei de ricin & vitamina E