| anonim_4396 a întrebat:

Fratele meu a luat capacelul acela de la Vibrocil (adica [,] capacelul acela verde din imagine ) http://i.imgur.com/ca4ED.jpg asa care este de fapt din plastic si se juca cu el si si-l punea pe fata pe post de ventuza ca sa zic asa. adica strangea capacelul punea pe fata si dadea drumul, si se prindea capacelul de piele. bun.
Acum, din cauza capacelului acela are niste pete pe fata, pentru ca se strangea pielea si banuiesc ca are sange "blocat" acolo, nu prea stiu cum sa zic.
Ma rog, ce ar putea face ca sa ii treaca cat mai repede?
Mentionez ca nu vreau produse din comert. nimic care sa se cumpere [mai multe motive proprii]... ceva naturist, sau macar in cat timp ii trec daca lasa problema sa se rezolve de la sine?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pune-i gheata si vor trece mai repede.

| Anastasiaa a răspuns:

In 1 zi-2 ii trec, nu-ti fa probleme :*. am avut si eu, pe obraz, mi-a lipit verisoara mea o ventuza de fata si mi se vedeau venele, erau rosii, chestii din astea, iar a2a zi nu mai erau asa evidente big grin. a3a zi mi-au trecut big grin.