| anonim_4396 a întrebat:

Fratele meu mai mic a mancat o ciocolata expirata si a inceput sa aiba bubite pe spate. E ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

O sa il manace bubele alea o saptamana,doua si o sa ii treaca,daca nu face febra,nu are alte manifestari nu e nevoie sa va panicati,eu faceam frecvent cand eram mica si nu mai luam tratament,va trebui sa tina putin regim,fara oua,lapte, branza, carne, macar cateva zile, legume si fructe cat doreste

4 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Poate face toxiinfectie daca au aparut bubite. Spune-i mamei sa mearga cu el la doctor.

| Adry05 a răspuns:

E doar un fel de alergie, eu cred ca trece de la sine si nu e nevoie. Depinde cum se simte in urmatoarele zile, daca ii e rau ar fi bine sa mearga la un doctor.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu e atât de grav. Dar ar fi indicat să-l consulte un medic.

| Xnxx a răspuns:

Da ar trebui să se duca la un doctor