| anonim_4396 a întrebat:

AJUTORRR! Am baut sampanie de revelion si cred ca a fost expirata...acum am bubite rosi pe fata si nu stiu ce sa fac, este minor, nu este ceva grav, dar ma mancanca si ma ingrijoreaza! Ce pot sa fac sa imi treaca?
Funda
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Ar fi bun un antialergic cum ar fi claritine, daca gasesti o farmacie deschisa du-te si il ia si te vei linisti imediat dupa ce il iei. Eu am patit asa cu fiica mea era seara tarziu si a mancat ceva care nu i-a fost pe plac si in cateva min. a inceput sa se scarpine foarte intens si sa i iasa pe piele tot felul de bubite era de neoprit a trebuit sa o tin de manute si i-am dat claritine si in 15min. s-a calmat iar dimineata nu a mai avut nimic parca nu avuse nici o alergie asa ca e bun sa il ai in casa dar nu stiu daca ti-l da fara reteta eu il avusem dinainte pe retetahappysanatate!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai la îndemână pune un pic de ulei de migdale dulci!
La mulți ani în noul an!
Pa, pa.

| Foca a răspuns:

Frate nu e neaparat de la sampanie poate ai vreo reactie alergica la acool sau poate sa fie varsat de vand ai grija daca continua mancarimea la caldura sigur e happy sanatae happy funda pls

| Contrast a răspuns:

Nu cred atat de mult ca a fost expirata pe cat ai tu o reactie alergica la alcool, si altora li s-a intamplat, dat trece de la sine in urmatoarele cateva ore.
A... poti incerca comprese cu apa rece.

| c0okie a răspuns:

Claritine si iti da si fara reteta, si mai e o solutie mentolata pentru alergii, trebuie sa te tamponezi in locurile unde ti-au aparut si iti garantez ca o sa-ti treaca! fa-te bine... kiss la multi ani!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut TPU! Ma simt mai bine, mi s-au mai retras, dar tot astept un sfat! La multi ani! Multumesc, sunteti cei mai tari!