| anonim_4396 a întrebat:

Fratilor sunt cam disperat, acum vreo 7 luni am stat cu o fata care avea hepatita C, mi-a spus cam la vreo 2 saptamani de stat impreuna, in total am stat vreo 3, chestia e ca doar d 2 ori ne-am sarutat cu limba, dar foarte scurt, sa zic cateva secunde, max 10-15, in rest un simplu pupat pe buze.Sex nu am facut deloc, nici protejat, nici neprotejat.Intrebarea mea este:credeti ca as putea sa fi luat virusul? am stat cu ea cam de prin 1 noiembrie 09 pana cam pe 15-20 nov 09, iar pe 18-20 februarie mi-am facut analize pentru anticorpi si au iesit bune. E vreo posibilitate sa nu-mi fi aparut anticorpii in intervalul asta de timp? Acum nu cred ca mai am curaj sa-mi mai fac inca o data analizele.De aia sunt disperat, chestia naspa e ca de la prea mult google, dupa ce am vazut simptomele, parca le-am avut p toate, dar cand uitam nu mai aveam nimic, mi-e ca innebunesc.pls help me! orice parere e bine venita. Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca ai hepatita C, la 6 luni apar AcHCV in sange. Totusi, pentru siguranta, repeta analiza si la un an de la relatia voastra dar eu zic ca nu trebuie sa-ti faci griji daca nu ati intretinut relatii sexuale.

| katala a răspuns:

Eu cred ca ai scapat, dar pentru a sta mai linistit repeta analiza. Si nu te mai lua dupa google, ca o sa ti se para ca ai toate bolile din lume; repeta analiza si te vei linisti.

| Nojimura_Yuki_Rima_1998 a răspuns:

Hepatita C se ia prin seringha, deci nu ai nimic! Bucura-te! big grin