| lBroken69 a întrebat:

Friptura(gratarul) impreuna cu pireu de cartofi,si muraturi(castraveti,varza) si paine, e o combinatie nesanatoasa? De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Grătarul e cea mai sănătoasă formă de a mânca produse din carne. Să nu mai zic că şi cea mai delicioasă. laughing Dar depinde ce fel de carne şi oricum, nu mereu şi-n cantităţi industriale. Eu unul nu mănânc porc sau mici. De fapt, când vine vorba de carne, mă rezum la peşte şi pui. NUMAI pe grătar! Şi nu, nu combini niciodată cartofii cu pâine. Ori una, ori alta. Cartofii, în orice formă, ţin loc de pâine. Orice murătură e bună.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Carnea nu e bine sa o amesteci cu cartofii la aceeasi masa, cum nici cartofii nu e bine sa ii amesteci cu paine

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, NU se combină cartofii cu pâinea!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ''piure'', de ''pireu'' n-am auzit.