| baiatulxboyx a întrebat:

Fructele ingrasa? Mai obisnuiesc sa beau pe la 7-8 (tineti cont ca ma culc la 10) suc de portocale / mere ( 100 % natural ) si mai mananc ori o portocala, ori un mar ori cateva capsuni, ori un mar si cateva capsuni, depinde de cata pofta de dulce am.big grin. Ma ingrasa fructele astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Fructele nu ingrasa, dar sucul de portocale dawinking lucrul asta il stiu de la un medic nutritionism.

3 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Au şi fructele calorii sau carbohidraţi, dar nu se compară un măr cu un sandwich cu carne, sau o bucată de ciocolată laughing.
Eu cât am ţinut un regim (acum aprox. un an), mâncam fructe şi legume în voie, şi nu m-a oprit de la slăbit, pentru că ă abţineam de la alimentele nocive. Iar fructele nu sunt nocive.
Rămâne la latitudinea ta. happy

| Dianné a răspuns:

Doamnee...daca si fructele ingrasa, apai ce mai e sanatos pe lumea asta? laughing NU, nu ingrasa deloc, chiar te ajuta sa elimini grasimile rolling eyes. Continua sa mananci fructe, poti consuma cate doresti, iti vor numai binele. laughing

Răspuns utilizator avertizat