| baiatulxboyx a întrebat:

Are ceva daca mananc fructe inainte sa ma culc? Tata ma omoara cu sendvisurile inainte sa ma culc si stiu ca nu e bine, asa ca as putea merge pe alternativa cu fructele. Deci ma ingras daca mananc fructe si beau suc natural din portocale 100%, fara zahar inainte sa ma culc?
Nu exagerez cu fructele, mananc dimineata o portocala si seara, in rest nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te ingrasi. Important este ca in timpul zilei sa mananci carne, lapte si legume suficiente.

| bobby_7474 a răspuns:

Fructele sint f bune,mai bune decit renumitul sendwis,dar para,banana, strugurii sint fructe ce ingrsa, atentie!

| ancutsa410 a răspuns:

In orice caz mai bine fructe decat sandwishuri

| ღDangoღDaikazokuღ a răspuns:

Nu cred... Adica nu are cum sa te ingrase fructele seara, inainte de culcare. Ba mai mult, eu sincer mananc cate un mar inainte sa ma culc si e chiar sanatos. Dar sandivisurile... Mai bine nu manca inainte sa te culci ceva greu, ca alea o sa te ingrase.winking (here 4 u)

| bogdy07 a răspuns:

Mai bine mananca un fruct doua cand te culci ca nu te ingrasa dar sanwiciurile te ingrasa pentru ca are ceva greutate...

| orbilack a răspuns:

Nu de loc mai bine sa mananci fructe seara decat sandwishuri sau din astea.da lasa-l pe taiktau` tinio tot asa daca o sa il asculti o sa te ingrash (fruc tele nu ingrasa)! bft